Jazdím Ford pre život

Jazdím Ford pre život

Spoločnosť Ford v spolupráci s BECEP a ďalšími partnermi zorganizovala bezpečnostno edukatívnu akciu Jazdi s Fordom pre život.

Akcia je určená pre mladých vodičov vo veku 18 – 25 rokov ktorý majú vodičské oprávnenie od 5 rokov a koná sa celkovo v 4 temínoch. Hlavnou pohnútkou pre organizovanie takejto akcie boli alarmujúce štatistiky nehodovosti mladých vodičov vrátane úmrtí. Podľa nich, v tejto vekovej skupine je najčastejšou príčinou úmrtia práve dopravná nehoda.

Najrizikovejší sú vodiči ktorý jazdia viac ako rok. V prvom roku je vodič neskúsený a je opatrnejší. V druhom roku jazdenia už nadobudne viac skúseností a má tendenciu svoje schopnosti preceňovať.  Akcia je zameraná práve na túto skupinu vodičov a umožňuje im zdarma získať nové skúsenosti, vedomosti aj praktické zručnosti naviac zábavnou formou.

Organizátori pre oslovenie tejto vekovej skupiny využili známu Youtuberku. Účastníci v centre bezpečnej jazdy na Slovakia Ringu dostanú možnosť vyskúšať si rôzne krízové situácie a ich riešenie, obnovia si vedomosti zo zdravotnej prípravy, môžu si dať zdarma skontrolovať zrak, dostanú poukaz na právne služby, vyskúšajú si simuláciu riadenia vozidla pod vplyvom alkoholu či drog.

Súčasťou je aj praktické jazdenie na autách, zvládanie šmykov, ukážka rozdielu medzi autami s predným náhonom a náhonom na všetky kolesá a veľa ďalšieho. Bonusom je zvezenie sa na športových modeloch Mustang, RS či skúška driftovania.

Pre mladých záujemcov je možnosť využiť túto možnosť ešte v termínoch 22 a 24 augusta. V prípade záujmu sa treba zaregistrovať na www.jazdimfordprezivot.sk.

Zobrazit Galériu

Podobné články