Soundcloud prežil, zachrániť ho majú ľudia z Vimea

Soundcloud prežil, zachrániť ho majú ľudia z Vimea

Soundcloud musel už v júli prepustiť 40 percent svojich dovtedajších zamestnancov a spoločnosť už dlhšie upozorňovala, že bude musieť ukončiť činnosť, ak sa nepodarí nájsť nového investora.

Známy hudobný internetový portál Soundcloud, ktorému hrozil v súvislosti s jeho už dlhotrvajúcimi finančnými problémami zánik, sa podarilo na poslednú chvíľu zachrániť. Jeho doterajší šéf Alexander Ljung v pondelok oznámil, že sa podarilo dosiahnuť dohodu s investormi, ktorá umožní stránke fungovať aj naďalej. Súčasťou dohody je aj to, že Ljung odchádza z čela spoločnosti a nahradí ho Kerry Trainor, bývalý šéf služby Vimeo. Z Vimea príde do Soundcloudu aj Mike Weissman, ktorý sa stane novým šéfom operácií tejto spoločnosti.

Soundcloud musel už v júli prepustiť 40 percent svojich dovtedajších zamestnancov, teda 173 ľudí, a spoločnosť už dlhšie upozorňovala, že bude musieť ukončiť činnosť a stránka zanikne, ak sa do piatka 18. augusta nepodarí nájsť nového investora. "Soundcloud zostáva," oznámil v pondelok Ljung.

Vedenie Soundcloudu sa v minulosti pokúšalo túto službu zachrániť aj spojením so službou Spotify, rokovania o tejto akvizícii však v septembri stroskotali.

Pôvodný článok: http://www.bbc.com/news/technology-40907724

Podobné články