Recenzia: Logitech Slim Folio premení iPad na produktívny nástroj

Recenzia: Logitech Slim Folio premení iPad na produktívny nástroj

Nový kryt s integrovanou klávesnicou pre iPad 2017 má elegantný dizajn, na klávesnici sa pohodlne píše, ale pri testovaní som našiel aj na niekoľko nevýhod a nedostatkov.

Spoločnosť Logitech už dlhé roky ponúka možnosť premeniť iPad na produktívne zariadenie. Zatiaľ, čo Apple so svojimi obalmi Smart Keyboard je určený pre používateľov iPad-ov radu Pro, Slim Folio je určený novému tabletu strednej triedy, iPad-u 2017. A nielen tomu. iPad 2017 sa konštrukčne zhoduje so starším modelom iPad Air, vďaka čomu bude obal výborne sedí obom zariadeniam.

Dizajn je jednoduchý a pomerne elegantný. Logitech kombinuje matné a lesklé plastové materiály sivou farby. No plastom sa určite nedajte odradiť! Klávesnica aj zadný kryt pôsobia veľmi masívne a kvalitne. Navyše sa na ich povrchu nachádza čierny látkový povrch s vrúbkovaním. Celý obal drží spolu pomocou magnetu, ktorý by mohol byť na môj vkus o čosi silnejší. Magneticky funguje aj prichytenie iPadu ku klávesnici (počas písania). Tu je sila magnetu na výbornej úrovni. S iPadom som skúšal triasť a mykať, a on vydržal celý čas prichytený ku klávesnici.

Celé zariadenie má v zatvorenom stave maximálnu hrúbku 20 mm a hmotnosť 920 g. To je na dnešné pomery, v porovnaní s konvertibilnými zariadeniami, trochu priveľa, a považujem to za najväčšiu nevýhodu puzdra a takéhoto riešenia vôbec. Veľkou nevýhodou je tiež iba jeden uhol sklonu. Ten by mohol byť väčší, čo by som ocenil hlavne pri písaní s iPadom na nohách.

Výrobca sa už na škatuli pýši neuveriteľnou štvorročnou výdržou, ktorú, pochopiteľne, potvrdiť nemôžem. Klávesnica sa však nijako nedobíja. V jej vnútri sa nachádzajú dve mincové batérie Panasonic CR2032 3V s kapacitou 225 mAh.

Kvalita klávesnice je výborná. Oproti Smart Keyboard má vyšší zdvih a väčšie klávesy, takže písanie pre mňa bolo pohodlné aj pri dlhších textoch. Neprekážalo mi ani to, že klávesnica nie je lokalizovaná pre slovenský trh – žiadne mäkčene ani dĺžne. Ale každý, kto je zvyknutý písať, na správne miesto intuitívne trafí. Oceňujem možnosť používať klávesové skratky s klávesou Command. Napríklad Cmd + Tab pre prepínanie medzi spustenými aplikáciami, skratka pre vyhľadávanie, pre návrat na domovskú plochu, či pre zhotovenie snímky obrazovky. Skratky fungujú aj v aplikáciách od iných vývojárov, napríklad ja som ich testoval vo Worde.

Verdikt
Puzdro Logitech Slim Folio je dobré riešenie pre používateľa, ktorý chce svoj iPad používať okrem multimédií aj na nejakú ľahkú kancelársku prácu.

Parametre

Hmotnosť: 439 g (samotný obal), hrúbka: 15 – 20 mm; konektivita: Bluetooth; batérie: 2x 225 mAh, Panasonic CR2032 3V
Cena: 100 USD (Keďže som ho zatiaľ nenašiel slovenských obchodoch)

Plusy, mínusy

+ zdvih a veľkosť kláves, kvalita vyhotovenia, výdrž batérií
- vyššia celková hrúbka a hmotnosť, malý sklon iPadu v puzdre

HODNOTENIE:

 Ergonómia: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 85 %
 Vyhotovenie: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 90 %
 Funkcionalita: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 95 %

Celkovo: 90 %

 

 

 

 

 

Podobné články