Google efektne využije dnešné zatmenie Slnka na predstavenie Androidu O.

Google efektne využije dnešné zatmenie Slnka na predstavenie Androidu O.

V Spojených štátoch dnes prvýkrát od roku 1918 zažijú úplné zatmenie Slnka. Google využije tento prírodný jav na predstavenie najnovšej verzie svojho mobilného operačného systému Android. Posledná beta verzia systému Android O z júla bola takmer finálna verzia release candidate.

 Google pred niekoľkými dňami spustil webovú stránku s upútavkami zameranými na zatmenie, kde sa odpočítava zostávajúci čas. Možno tam nájsť aj niekoľko praktických nástrojov na sledovanie zatmenia.

Zatiaľ nevedno, ako sa bude presne nazývať Android O, hoci sa objavilo už niekoľko tipov (Oreo, Octopus, Oatmeal Cookie, Orangina). Azda niečo naznačuje fakt, že zatmené Slnko vyzerá ako čierny disk obklopený bielym prstencom, čo sa podobá na Oreo.

A čo prináša nový Android? Skrátený čas načítania, lepšiu výdrž batérie, režim obraz v obraze pre mobily a tablety, zlepšené notifikácie, adaptívne ikony, automatické vypĺňanie formulárov, vkladanie bez kopírovania (Android rozpozná a sám vyznačí celú adresu, telefónne číslo a pod.), aktualizovaný zvukový subsystém, zlepšenú navigáciu pomocou klávesnice pre zariadenia bez dotykového displeja, nastavené limity pre aplikácie na pozadí a veľa funkcií umelej inteligencie. Ako príklad možno uviesť Google Lens, aplikáciu na vizuálne vyhľadávanie.

Zdroj: AndroidEngadget

 

Podobné články