Recenzia: Logitech G433 – headset, ktorý sa snaží vyhovieť

Recenzia: Logitech G433 – headset, ktorý sa snaží vyhovieť

Prílišná zaťaženosť len na jeden aspekt a zanedbanie ďalších funkcií je jedna z chýb súčasných high-end headsetov. Podarilo sa slúchadlom Logitech G433 tejto chybe vyhnúť?

Balenie a konektivita
Škatuľa, v ktorej sú slúchadlá zabalené, je na prvý pohľad navrhnutá veľmi minimalisticky. Dôležitejšie ako jej dizajn je však to, čo nájdeme vnútri. Okrem slúchadiel a odnímateľného mikrofónu som postupne vybaľoval široké spektrum kabeláže a príručku s inštrukciami. Výrobcovia mysleli skutočne na všetko a pribalili aj obal na slúchadlá, ale aj dvojicu náhradných mušieľ na uši. Za investíciu 100 eur získa zákazník slúchadlá s kompletným príslušenstvom. Ich vonkajší vzhľad je pomerne jednoduchý, na jednofarebnej úprave sa toho veľa pokaziť pravdepodobne nedalo, no už na prvý pohľad sú slúchadlá veľmi komfortné a flexibilné. Ponúkajú viacero možností pripojenia. Vďaka trom rôznym káblom sú kompatibilné prakticky s každým zariadením - od PC cez konzoly až po mobilné telefóny. Kábel na pripojenie k mobilnému telefónu má dokonca vstavaný mikrofón, takže sa dá headset využiť na 100 %.

Kvalita zvuku a mikrofónu
Dominantná vlastnosť tohto produktu je systém 7.1 surround sound. Ide o osemkanálový systém „obklopujúceho“ zvuku. Túto technológiu má bežne napríklad domáceho kino, zvuk z filmu je tak vďaka slúchadlám G443 na úplne inej úrovni, doslova ma obklopil, ako keby sa dej odohrával priamo v našom byte. Milovníci hier, pre ktoré je napokon headset primárne určený, budú vďaka 7.1 surround sound počuť každý nepatrný zvuk či šuchot, a to aj v prípade, že si slúchadlá pripoja pomocou konektora USB do PC či pomocou rozdvojeného výstupu do jacku zo slúchadiel a mikrofónu. Odnímateľný mikrofón je, berúc do úvahy pomer cena/výkon, viac než dostačujúci. Príjemne ma prekvapil popfilter. Jediný problém s mikrofónom som mal s jeho prvotnou inštaláciou do headsetu: kým som ho správne nezacvakol, vypadával zo slotu. Softvérová inštalácia bola o to lepšia, Windows 10 automaticky nainštaloval potrebné ovládače. 
Úroveň kvality basov síce nie je ideálna a hravo ju prevýšia aj EarPods od Apple, dajú sa však mierne upraviť pomocou softvéru Logitech, ktorý som si nainštaloval z oficiálnej stránky. G443 sú však primárne herné slúchadlá, čo horšie basy ospravedlňuje.

Verdikt
Hráčske slúchadlá Logitech G433, pohybujúce sa v cenovej hladine okolo 100 eur, patria kvalitou do slušného stredu, mnoho lepších od nich pravdepodobne nenájdeme. Ich najväčšia výhoda je hlavne 7.1 surround sound a v neposlednom rade množstvo pribaleného príslušenstva. Z nedostatkov by som asi podčiarkol zlú prvotnú inštaláciu mikrofónu. Ostáva len konštatovať, že vďaka širokým možnostiam konektivity, jednoduchému dizajnu, flexibilite a komfortu počas nosenia týchto slúchadiel prevážia pozitívne vlastnosti a naozaj vyhovejú väčšine používateľov.

Parametre:

Odnímateľný mikrofón: áno; frekvencia: 100 Hz - 10 000 Hz; typ pripojenia: 3,5 mm jack; redukcia šumu: áno; hmotnosť: 259 g
Cena: 100 EUR

Plusy, mínusy

+ 7.1 Surround Sound, obsah balenia, popfilter na mikrofóne, kompatibilita, pomer cena/výkon
- Mikrofón môže ľahko vypadnúť

Hodnotenie

 Kvalita výstupu: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 80 %
 Kvalita vstupu: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 80 %
 Komfort: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 100 %
 Pripojenie: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 100 %

Celkovo: 89 %

 

 

 

                                                                      

 

 

Podobné články